Księgarnia internetowa BookMaster
Witaj, jesteś nowym Klientem? Sprawdź jak kupować w BookMaster.pl. Zarejestruj się teraz.
Szukaj:  w dziale lub kategorii:  
Przepraszamy, produkt aktualnie niedostępny.Badania jakościowe w naukach społecznych. Szkice metodologiczne

Stanisław Juszczyk

36,70
32,00
4,70 (13%)
Darmowa przesyłka na terenie Polski przy zamówieniu powyżej 149 PLN
Produkt aktualnie niedostępny.
Dodatkowy rabat! Dołącz do klubu BookMaster.pl
zbieraj procenty i kupuj z dodatkowym rabatem.
Zamów przez telefon!:
☎ 22 428-25-64
Szczegóły książki:

Badania jakościowe w naukach społecznych. Szkice metodologiczne opis książki:
Celem monografii jest scharakteryzowanie wybranych zagadnień związanych z projektowaniem i prowadzeniem badań jakościowych w naukach społecznych, dlatego opisano ich podstawy teoretyczne oraz omówiono najważniejsze metody i techniki badawcze. Wśród wielu typów metod jakościowych scharakteryzowano m.in. etnografię, etnometodologię, wiele rodzajów wywiadów, analizę konwersacyjną, analizę rysunku, badania fenomenograficzne, badania w działaniu, teorię ugruntowaną, badania integralno-kulturowe oraz przedstawiono sposoby analizowania danych jakościowych. Zwrócono uwagę na dyskurs i krytykę naukową jako podstawowe paradygmaty działalności naukowo-badawczej. Dokonano porównań wielu aspektów badań ilościowych i badań jakościowych.
Wzrost zainteresowania badaniami jakościowymi zaobserwowano w pedagogice, socjologii, psychologii i naukach o zdrowiu. Badania te stają się przedmiotem analiz badaczy, wykładowców, studentów i praktyków. Stają się coraz bardziej widoczne w pracach awansowych oraz są przeprowadzane na zamówienie osoby prawnej czy fizycznej, zlecającej dokonanie badań jakościowych.
Stanisław Juszczyk - profesor zwyczajny doktor habilitowany, kierownik Katedry Pedagogiki Wczesnoszkolnej i Pedagogiki Mediów na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.
Jego zainteresowania naukowe dotyczą: teoretycznych podstaw pedagogiki medialnej, wpływu przekazów medialnych na proces kształtowania postaw i świata wartości dzieci, młodzieży i osób starszych, dydaktyki ogólnej, wykorzystania zmodernizowanych teorii konstruktywistycznych oraz teorii kognitywistycznych w procesie kształcenia z wykorzystaniem technologii informacyjno-komunikacyjnych, motywacją w procesie uczenia się, aspektami pedagogicznymi, socjologicznymi i psychologicznymi edukacji na odległość, wczesną diagnozą i terapią pedagogiczną dzieci i młodzieży, wykorzystującą nowe media oraz metodologią badań w naukach społecznych.
Jest autorem w sumie ponad 360 prac naukowych, członkiem kilkunastu międzynarodowych i krajowych towarzystw naukowych oraz członkiem 10 rad naukowych periodyków wydawanych w kraju i za granicą. [02.03.2013]


Produkty podobne:


Recenzje naszych Klientów:

Książka "Badania jakościowe w naukach społecznych. Szkice metodologiczne" Stanisław Juszczyk nie ma jeszcze dodanej recenzji.

Dodaj swoją recenzję

Nowości z kategorii: Książki » nauka » Nauki społeczne » Socjologia » Badania socjologiczne

Nowości z kategorii: Książki » podręczniki i lektury » Podręczniki akademickie » Humanistyczne » Filozofia, socjologia01 kwietnia 2015, środa: ilość produktów w dziale książki: 140 834, Zobacz mapę kategorii: książki
Książka: Badania jakościowe w naukach społecznych. Szkice metodologiczne, autor: Stanisław Juszczyk,
książka w ofercie od: 11 września 2013
Wybrane wydawnictwa: Wydawnictwo Naukowe PWN, Egmont, Longman - Pearson Education, Oxford University Press. Zobacz wszystkie
↑ do góry   
© 2005-2015 BookMaster - Księgarnia internetowa - książki, podręczniki szkolne, muzyka, filmy, e-booki.
Anielewicza 37, 01-057 Warszawa